17 Nisan 2013 İddaa Tahminleri

Hafta içi oynanacak olan kupa maçlarını konu aldığımız iddaa tahminlerimizle bir kez daha karşınızdayız. Galatasaray ve Beşiktaş’ın kupa dışında kaldığı bu seneki Türkiye Kupası yarışında Fenerbahçe diğer takımların bir adım önündeymiş gibi görünse de, geçtiğimiz senelerde gördüğümüz gibi, kupa maçları her türlü sürprize açık. İşte bu yüzden kupa maçlarına iddaa tahminleri yapmadan önce karşılaşmalar bu bağlamda dikkatlice incelenmeli. Tümü Çarşamba günü oynanacak olan üç maçtan oluşan iddaa tahminleri kuponumuza üçüncü maç olarak hafta içi devam edecek olan Premier Lig’den bir karşılaşma seçtik. İddaa tahminlerimizin toplam oranı ise 3,44.

futbolcu

  • Eskişehirspor – Fenerbahçe (oran 1.35) 17 Nisan

    İddaa tahminlerimizi Eskişehir’de oynanacak olan Türkiye Kupası yarı final ilk maçı ile açıyoruz. Bu maçın provasını aslında ligde Pazar günü yine bu iki takım arasında oynanan maçta izledik. Yoğun maç trafiğinde Fenerbahçe maç içerisinde aktif dinlenme yaptığı bir oyun biçimi ile mücadele ediyor. Maç boyu çok baskılı oynamamakla birlikte, sarı lacivertlilerin birden birkaç seri pasla kale önüne gelip, usta ayaklarından birisiyle gol vuruşu yapıp skoru lehine çevirirken görmeye alıştık. Eskişehir’deki ilk maçı da bu şekilde oynanacağını düşünüyoruz; takım halinde savunmayı en iyi uygulayan takımlardan Fenerbahçe, Eskişehir deplasmanında yenilmez.

  • Sivasspor – Trabzonspor (oran 1.70) 17 Nisan

    Kupanın bir diğer ilginç eşleşmesi ise Sivas’ta Sivasspor ile Trabzonspor arasında oynanacak. Son haftalarda iki takım da oldukça formsuz ve ligde düşme hattı artık yavaş yavaş şekillenirken; bu iki takımın da tek hedefi kupaymış gibi görünüyor. İki takım da oynadığı karşılaşmalarda az gol buluyor ve bu maçın da istisna olmayacağını düşünüyoruz.

  • Manchester City – Wigan (oran 1.50) 17 Nisan

    İddaa tahminlerimizi Premier Lig ile sonlandırıyoruz. Bu sene ezeli rakibi United’ın altında kalan City, puan durumundaki yerini de garantiledi sayılır. Öte yandan Wigan, şu anda düşme hattında ve bu hattan çıkmak için 3 puana ihtiyacı var. Wigan’ın mutlaka bir gol bulacağını, ancak City’nin buna gollerle rahatlıkla karşılık vereceğini, maçın ÜST seçeneğine gideceğini tahmin ediyoruz.