27 Haziran İddaa Tahminleri

Euro 2012’de tansiyon giderek artıyor. Birbirinden heyecanlı dört çeyrek final karşılaşmasının ardından yarı final eşleşmeleri belli oldu. Bu hafta Çarşamba ve Perşembe oynanacak olan iki karşılaşma ile 1 Temmuz’da Kiev’de final karşılaşmasına çıkmaya hak kazanacak iki takım belirlenecek.

Finale çıkan dört takıma baktığımızda, dördünün de buraya kadar hakkıyla geldiğini ve turnuvadaki en kaliteli dört kadroya sahip olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla, bu takımlardan hangisini finalde görürsek görelim şaşırmayacağız. Ancak tabii ki bu iddaa tahminleri okuyucularımıza bazı tavsiyelerde bulunmayacağımız anlamına gelmiyor. Bu finallerde birçok defa tekrar ettiğimiz sloganımız bu hafta da geçerli: favorilere güvenin.

player image

Betsiddaa.com da yer alan oranlar, bahis dünyasının tercihi Bets10’a aittir. En iyi Bets10 oranları için tıklayın

 • İspanya – Portekiz 27 Haziran

  Bu turnuvada tüm futbol otoritelerinin birleştiği bir konu varsa o da son şampiyon İspanya’nın eski göz alıcı futbolunu oynamadığıdır. Gerçekten de şampiyonun konsantrasyonu, belki de başarıya açlığı bundan birkaç sene öncesine göre azalmışa benziyor. Ancak, İspanya yine de her birisi Avrupa’nın kalburüstü takımlarında oynayan kaliteli futbolcularından kurulu bir takım ve şu anda dünyada yenemeyecekleri bir takım yok. Ayrıca, İspanya’nın turnuvada pas rekorunu da kırdığını unutmayalım.

  Diğer taraftan Portekiz uzun zamandan sonra gerçekten takım hüviyetine kavuştuğunu ve yıldız futbolcularını iyi işleyen bir sistemin parçaları haline getirdiğini gösterdi. Ezici bir futbol oynamıyorlar, ancak geldikleri nokta küçümsenecek cinsten değil. Ancak Portekiz’in rakibi son şampiyon ve ünlü deyişi bilirsiniz:

  “Asla bir şampiyonu kalbini küçümsemeyin”. Zorlu bir maç olacaktır, ancak İspanya daha kontrollü futbol oynayan taraf olarak mükemmel pas trafiğinin de yardımıyla finale adını yazdıran takım olacaktır.

 • Almanya – İtalya 28 Haziran

  Sıra yarı finallerin tahmin edilmesi en zorlu maçına geldi. Yukarıda İspanya için söylediklerimiz Almanya için de aynen geçerli. Önceki senelere göre daha vasat bir futbol sergilese de, Almanya hala Avrupa’nın en “sağlam” takımı.
  Bu sene turnuva boyunca pozitif bir futbol sergileyen İtalya oynadığı zorlu karşılaşmalarla oldukça yıprandı. Özellikle de İngiltere ile oynadıkları ve penaltılarla sonuçlanan çeyrek final karşılaşması çok da geniş olmayan kadrolarını yordu ve bu gök mavililer için büyük bir handikap.
  Kıran kırana geçecek olan karşılaşmada Gök Mavililer Panzerleri zorlayacak, ancak yetenekli ayaklarıyla sonuca giden taraf Almanya olacaktır.