İskoçya Premier Ligi Maç Değerlendirmeleri

Celtic – Hamilton Maç Değerlendirmesi
İskoçya Premier ligde liderlik mücadelesi veren Celtic kendi evinde Hamilton’u konuk edecek. Maç Cumartesi günü saat 17:00’da başlayacak. Celtic ile Hamilton maçı oldukça heyecanlı olacağa benziyor. Maç yorumcuları Celtic’in galibiyeti üzerine bu maçı yorumluyorlar.

İskoçya Premier Ligde Celtic 33 puana sahip. 2. sırada yer alıyor. Hamilton ise 9. sırada yer almakta, 16 puana sahip. İskoçya Premier ligde toplam sadece 12 takım bulunuyor. Hamilton ligde son 10 maçında sadece 3 maç kazanabildi. 3 maçta da berabere kalan Hamilton 4 maçtan puansız ayrılmak zorunda kaldı. Celtic ise başarılı bir tabloya sahip. Son 10 maçında 3 kez yenildi ve 2 kez berabere kaldı. Diğer 5 maçında da 3 puan almayı başardı.

Celtic’in en yakın takipçisi 32 puan ile Hibernian. Bu yüzden Celtic yapacağı maçlarda lider Rangers’a yaklaşmak ve ikinciliği kaptırmamak için 3 puanı alması gerekiyor. Celtic kendi evinde böyle önemli maçta puan kaybetmez ve 3 puanı alır diye tahmin ediyorum. Celtic bu maçın favori takımıdır.

Dundee United – Kilmarnock
İskoçya Premier liginde Dundee United ile Kilmarnock maçı cumartesi günü saat 17:00’da başlayacaktır. Dundee United İskoçya Premier liginde çok az yenilgisi olan takımlardan birisi. Dundee United iyi bir performans sergiliyor. Dundee United son 10 maçta sadece 1 kez yenildi. 4 maçta berabere kalırken geriye kalan 5 maçta da 3 puanı almayı başardı. Dundee United 27 puan ile 4. sırada yer almakta.
Kilmarnock ise ligin kötü takımlarından. 13 puana sahip olan Kilmarnock 11. sırada yer alıyor. Son 10 maçta sadece 2 kez kazanabildi. 6 yenilgi ve 2 de beraberliği var. Dundee United bu maçı kazanır, 3 puanını alır..

Falkirk – Hearts
İskoçya Premier lig takımlarından Falkirk kendi evinde Hearts’ı konuk edecek. Maç cumartesi günü saat 17:00’da başlayacak. İskoçya Premier ligde ev sahibi Falkirk lig sonuncusu. Son 10 maçta yalnızca 2 kez kazanabildi. 3 maçında berabere kaldı. 5 maçından da puansız ayrıldı. Falkirk toplam 12 puan toplayabildi.
Hearts rakibine göre daha kuvvetli bir kadroya ve daha iyi bir sıralamaya sahip ama çok iyi denilebilecek bir takım değil. Sadece rakibine göre iyi.
Hearts 17 puan ile 7. sırada yer alıyor. Hearts son 10 maçında 2 kez kazandı. 4 maçına berabere kaldı. 4 maçta da mağlup oldu.
Hearts ile Falkirk’in maç sonucunu tahmin etmek zor. Ama Hearts’ın kazanma şansı daha yüksek..